Rzecznik rządu i słupski poseł Prawa i Sprawiedliwości, który był gościem porannego „Studia Bałtyk” skomentował działania związane z krajowym planem odbudowy. W rozmowie wspomniał również o swoim sprawozdaniu z ponad dwóch lat działalności poselskiej. Poruszony został też temat nieprzestrzegania obostrzeń przez społeczeństwo.

Słupski poseł Prawa i Sprawiedliwości opowiedział o swoim sprawozdaniu poselskim „Nasze Pomorze”, z którego można się dowiedzieć, co udało się zrobić m.in. dla Ziemi Słupskiej.

- Mówimy głównie o inwestycjach infrastrukturalnych, kolejowych i portowych. Oczywiście są również komponenty z obszaru zielonej transformacji, czyli odnawialne źródła energii. Nasz region zyska dzięki inwestycjom w morskie farmy wiatrowe - wyjaśnił polityk.

Piotr Müller odniósł się także do komentarzy na temat jedności Zjednoczonej Prawicy.

- Elementem odpowiedzialności każdego posła Klubu Parlamentarnego PiS-u złożonego obecnie z trzech partii politycznych jest, aby dbać o jedność obozu. Obserwujemy zachowania naszych partnerów koalicyjnych i widzimy, że nie zawsze są oni chętni do szukania kompromisu, nie rozmawiają na temat różnych sytuacji wewnątrz, tylko wolą się wypowiadać publicznie. To wszystko wpływa na kondycję całego ugrupowania - powiedział rzecznik.

Anna Popławska zapytała polityka, jak będą wyglądały konsultacje związane z krajowym planem odbudowy i co zakłada jego treść.

Jest to ogromna szansa na rozwój w wielu obszarach. Sam program zostanie zaprezentowany m.in. przez premiera Mateusza Morawieckiego. Plan składa się z wielu filarów. Jednym z nich jest prawo transformacji energetycznej, jak i środki finansowe mające na celu podniesienie polskich firm w czasie kryzysu. W programie zawarto również duży osobny komponent dotyczący dostępności i jakości ochrony zdrowia oraz tematy związane z zieloną energią Piotr Müller, poseł Prawa i Sprawiedliwości

Müller dodał również, że służby będą egzekwowały nieprzestrzeganie obostrzeń sanitarnych, jednak nie zastąpi to w pełni odpowiedzialności społecznej.

- Należy realizować obowiązek noszenia maseczek. Czasami zdarzy się, że ktoś zapomni maseczki z domu, ale to nie to samo co świadome nienoszenie jej w miejscach publicznych. To wszystko, czy zarazimy inne osoby lub siebie samych, zależy od naszej odpowiedzialności, a noszenie maseczki według mnie jest najłatwiejszym zadaniem, jakie możemy sobie wyobrazić w tych trudnych czasach.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ap/od

Posłuchaj

rozmowa Anny Popławskiej z Piotrem Müllerem