fot. ms.gov.pl
Sąd Okręgowy w Koszalinie skazał Daniela C. na dożywotnie pozbawienie wolności za zabójstwo mężczyzny, z którym dzielił więzienną celę w Zakładzie Karnym w Wierzchowie.

Daniel C., odsiadujący wyrok za usiłowanie zabójstwa, zaatakował osadzonego 3 grudnia 2019 r. Bił go i ranił taboretem. Mężczyzna w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala. Był reanimowany, jednak bezskutecznie.

Daniel C. po ataku na współwięźnia został przeniesiony na oddział specjalny z klasyfikacją więźnia niebezpiecznego. Rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Koszalinie kpt. Izabela Wojtalik-Loranc powiedziała, że wcześniej między tymi współwięźniami nie dochodziło do konfliktów, nie było także żadnych symptomów mogących wskazywać na agresywność Daniela C.

Sędzia zaznaczył, że wyrok zapadł za zabójstwo popełnione w warunkach recydywy, co z pewnością miało wpływ na wymiar kary. - Zasądzono także na dwie osoby po 100 tys. zł zadośćuczynienia za doznaną krzywdę - poinformował Sławomir Przykucki, rzecznik sądu.

Wyrok wydany w poniedziałek nie jest prawomocny.

PAP/aj