fot. ms.gov.pl
Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Bytowie o tymczasowy, trzymiesięczny areszt dla 30-letniego Piotra R. Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty - w tym zabójstwa 17-latka. Podejrzany twierdzi, że nie pamięta przebiegu zdarzenia.

- Piotrowi R. przedstawiono trzy zarzuty: zabójstwa 17-latka, spowodowania naruszenia czynności narządów ciała u innego mężczyzny, a także naruszenia nietykalności cielesnej trzeciego uczestnika imprezy - powiedział prokurator rejonowy w Bytowie Ryszard Krzemianowski.

Oskarżony Piotr R. był wcześniej karany - m.in. za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Podczas przesłuchania twierdził, że nie pamięta przebiegu zdarzenia. - Złożył krótkie oświadczenie, ale nie będę się do niego odnosił ze względu na dobro postępowania - dodał prokurator Ryszard Krzemianowski.

Prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Bytowie wniosek o tymczasowe aresztowanie Piotra R. na trzy miesiące. Podejrzanemu grozi nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W sobotę wieczorem 30-letni Piotr R. miał wtargnąć na imprezę urodzinową w domku w gospodarstwie agroturystycznym w Mądrzechowie koło Bytowa i śmiertelnie ugodzić nożem 17-latka. Jak dowiedziało się Polskie Radio Koszalin, kolejny uczestnik imprezy został przewieziony do szpitala. W sobotę policjanci zatrzymali w tej sprawie sześć osób.

red./ik/rz

Czytaj więcej

Posłuchaj

prokurator Ryszard Krzemianowski o zarzutach dla Piotra R. prokurator Ryszard Krzemianowski o oświadczeniu Piotra R.