fot. prk24.pl
Zaproszenie Piotra Głowackiego w tym tygodniu przyjęli: Magdalena Majewska - burmistrz Kępic, Paweł Lisowski - starosta słupski oraz Kamil Bierka - radny z Platformy Obywatelskiej.

Magdalena Majewska wyjaśniła na naszej antenie, że gmina Kępice złożyła projekt w sprawie remontu infrastruktury na szlaku kolejowym Bytów - Korzybie, dzięki któremu na trasę będą mogły powrócić pociągi. - Nasz pomysł  przeszedł do drugiego etapu postępowania w ramach rządowego programu „Kolej plus”. Obecnie jesteśmy na etapie pozyskiwania środków na zrobienie studium planistyczno-wykonawczego. Przypominam, że nie będziemy największym beneficjentem tej inwestycji. Zdecydowaliśmy się jednak na pilotaż tego projektu, ponieważ cały nasz region na nim zyska. Wysłaliśmy prośbę do innych samorządów o pomoc w pozyskaniu finansów na studium. Aktualnie wsparcie zaoferował starosta Słupski - Paweł Lisowski oraz marszałek województwa pomorskiego.

Kolejnym tematem piątkowej audycji były problemy z obsługą mieszkańców w słupskim starostwie spowodowane zakażeniami koronawirusem wśród pracowników placówki. Paweł Lisowski prosił wyrozumiałość oraz zapewnił, że zostały wprowadzone procedury, które usprawnią obsługę pomimo pandemii. Starosta odniósł się również do planów rozszerzenia granic Słupska. Tu podkreślił, że to mieszkańcy powinni mieć decydujący głos w tej sprawie.

Na koniec piątkowej audycji radny Kamil Bierka poruszył, powracający w ostatnim czasie temat spisania na nowo historii Słupska. - Przypominam, że już kilka lat temu mój klub postulował za napisaniem nowej monografii dziejów naszego miasta. Władze miasta i część radnych była sceptyczna ze względu na wysoki szacowany koszt przedsięwzięcia - około 410 tysięcy złotych. Chciałbym zaznaczyć, że miało to być wydanie dwutomowe, przetłumaczone na język angielski i niemiecki. Musimy zaktualizować kronikę, ponieważ poprzednie publikacje pochodzą jeszcze z okresu PRL - apelował.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

pg/mt

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”