fot. pixabay.com
Czytanie to dobry plan na czas wolny, szczególnie podczas zimowych wieczorów. W Koszalinie książki wypożyczyć można nie tylko w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

Biblioteka pedagogiczna to placówka branżowa. Czy spełnia wymogi tych, którzy z niej korzystają? Czy nie jest to przypadkiem jedną z ginących z naszej przestrzeni publicznej placówek? O tym Izabela Szydlik, wicedyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli do spraw biblioteki pedagogicznej.

materiał Renaty Pacholczyk

Ta placówka istnieje w Koszalinie już prawie sześćdziesiąt lat i, zwłaszcza ostatnio, wraz z uruchomieniem studiów pielęgniarskich, jest coraz bardziej doceniana, coraz częściej odwiedzana. Biblioteką Lekarską w Koszalinie kieruje od niedawna Magdalena Młynarczyk, która, po doświadczeniach wyniesionych z pracy w KPBP, chciałaby w większym zakresie spopularyzować tę bibliotekę i jej zasoby.

materiał Grażyny Preder

Niewielu mieszkańców Koszalina wie, że w mieście można wypożyczyć również ukraińskie książki oraz czasopisma, a takowe znajdują się w siedzibie Związku Ukraińców w Polsce. O ukraińskiej bibliotece opowiedziała nam Ludmyła Kałasznikowa, nauczycielka języka ukraińskiego w punkcie nauczania języka, która na co dzień korzysta z biblioteki.

materiał Anny Winnickiej

kk/pg/aw/rp/ar