Szukaj w serwisie

Styl życia

1 grudnia 2022, 10:00 Nadwaga i otyłość u dzieci negatywnie wpływają na rozwój mózgu Badań na temat negatywnych skutków nadwagi i otyłości u najmłodszych jest bez liku. Kolejnego argumentu za tym, by nie dopuścić do nadmiernego wzrostu wagi u dzieci, dostarczyli właśnie rodzicom naukowcy z Yale 30 listopada 2022, 10:00 Elektryk Koszalin: jakie uprawnienia powinien posiadać specjalista? Odpowiadamy! [ARTYKUŁ SPONSOROWANY] W dzisiejszych czasach niektóre zawody odchodzą w zapomnienie. Tymczasem niszowa profesja może przynieść wysokie zarobki. Jedną z nich jest elektryk. Koszalin to świetne miasto, aby rozpocząć karierę w tej branży. Kiedy będziesz mieć fach w ręku, nie opędzisz się od zleceń. Jak zostać elektrykiem w Koszalinie i nie tylko? 30 listopada 2022, 08:00 Polacy są coraz mniej zadowoleni z pracy. W tle zarobki i relacje ze współpracownikami Spada poczucie satysfakcji z wykonywanej pracy - wynika z badanie „Szczęście w pracy Polaków”, które zostało przeprowadzone przez agencje Jobhouse i Great Digital. W skali od 1 do 10 nasi rodacy oceniają satysfakcje ze swojego życia zawodowego na 6,9 punktu. To dokładnie o jeden punkt mniej niż rok temu 23 listopada 2022, 00:01 Idealne stylizacje na sezon jesienno-zimowy [ARTYKUŁ SPONSOROWANY] Sezon na ciepłe kurtki i swetry w pełni. Za oknem już pierwsze przymrozki, a w niektórych miastach już nawet spadły pierwsze płatki śniegu. Latem nie jest trudno stworzyć ciekawą stylizację. Jesienią i zimą może być trochę ciężej. Idealne stylizacje na zimę bowiem muszą nie tylko przykuwać spojrzenie, ale także, a może nawet przede wszystkim, być ciepłe i dawać nam bezpieczeństwo. Niskie temperatury i oblodzone chodniki sprawiają, że o chorobę czy kontuzje nie jest ciężko. Jak zatem stworzyć zestawy, które będą prezentować się zjawiskowo i sprawiać, że będzie nam ciepło i wygodnie? 21 listopada 2022, 13:42 Polskie pierogi w rankingu najlepszych ulicznych przysmaków świata platformy Taste Atlas Wytrawni podróżnicy wiedzą, że jednym ze sposobów na poznanie danego kraju czy regionu jest skosztowanie dań lokalnej kuchni. Te najbliższe tradycji często znaleźć można nie w eleganckich restauracjach, ale na targach, straganach i ulicznych stoiskach 17 listopada 2022, 14:45 Polacy spragnieni wiedzy. Aż 83% dorosłych rozwija swoje kompetencje Polacy chcą się rozwijać - i rzeczywiście to robią. Taki główny wniosek płynie z badania „Bilans Kapitału Ludzkiego” - projektu realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz Uniwersytet Jagielloński (UJ).
7 listopada 2022, 10:41 Jak wykorzystać smartfony kierowców do monitorowania stanu technicznego mostów? Znajdujące się w smartfonach akcelerometry i czujniki GPS mogą dostarczyć informacji, które pozwolą kontrolować wibracje i odkształcanie się mostów podczas eksploatacji. Takie dane pozwoliłyby uniknąć katastrof 3 listopada 2022, 00:01 Kurtka skórzana męska - nie tylko dla motocyklistów. Zobacz, jak ją stylizować [ARTYKUŁ SPONSOROWANY] Motocykliści od zawsze kojarzą nam się ze skórzaną kurtką. Skóra dodaje pewności siebie i chęci do przeżycia niesamowitej przygody. Dlaczego jeszcze warto mieć ją w swojej garderobie? Jak modnie ją wystylizować? Sprawdź nasze tipy!
31 października 2022, 09:00 Eksperci od podróży radzą, dokąd wybrać się w przyszłym roku Każdego roku „National Geographic” wskazuje te miejsca, które powinny znaleźć się w wakacyjnych planach zapalonych podróżników. Redakcja określa to zestawienie mianem listu miłosnego do najciekawszych destynacji na świecie, gwarantując, że odwiedzający pokochają je równie mocno 26 października 2022, 10:29 PIT 36 czy PIT 37 – dwie najważniejsze deklaracje podatkowe w Polsce Obie deklaracje: PIT 36 i PIT 37 opierają się na wspólnych źródłach. Ich podstawowe zasady określa ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych, a wzory deklaracji oraz termin ich przygotowania wynikają wprost z przepisów tej ustawy (art. 45 ust. 1). PIT 36 i PIT 37 różnią się jednak od siebie i nie mogą być stosowane dowolnie. Przed rozpoczęciem pracy nad indywidualną deklaracją podatkową podatnik powinien więc poznać różnice pomiędzy dwoma najważniejszymi zeznaniami podatkowymi w Polsce
Więcej »