fot. Małgorzata Abramowicz
W Gościnie i Dygowie sprawnie przebiega rejestracja osób z grupy „1”. Jak oceniają samorządowcy z powiatu, prężnie prowadzona jest zarówno organizacja szczepień, jak i informowanie społeczności lokalnej o akcji.

W Gościnie są dwa punkty szczepień - obaj lekarze rodzinni zgłosili się do prowadzenia akcji. Niemal codziennie prowadzone są spotkania z udziałem burmistrza na temat szczepień i ich logistyki.

Powołałem także pełnomocnika ds. szczepień oraz pełnomocnika ds. transportu. W poniedziałek natomiast spotykamy się ze wszystkimi sołtysami i omówimy sposób propagowania wśród mieszkańców informacji o szczepieniach. Marian Sieradzki - burmistrz Gościna

Jak tłumaczy burmistrz, mieszkańcy Gościna, wiadomości dotyczące pandemii otrzymują przez telefony komórkowe za pośrednictwem komunikatora SIMS. - Dzięki komórkom docieramy do około 1,5 tys. mieszkańców - dodaje Sieradzki.

Sekretarz Dygowa, Dorota Grochała, informuje, że w jej gminie też będą funkcjonować dwa punkty szczepień - jeden prowadzony przez lekarza rodzinnego w Dygowie, drugi - przez lekarza rodzinnego z Wrzosowa.

Poszczególne grupy będą dostawały SMSa z komunikatem, kiedy planowane są szczepienia. Zorganizowaliśmy także pomoc telefoniczną, gdzie będzie można zasięgnąć m.in. informacji dotyczącej możliwości uzyskania od nas transportu - ten będziemy organizować, jeśli pojawi się taka konieczność. Dorota Gruchała - Sekretarz gminy Dygowo

 Za to w Kołobrzegu do rejestracji ciągną się długie kolejki - do wczoraj zgłoszone były tylko dwa punkty szczepień. Wśród nich jest m.in. Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska.

Od dzisiaj mamy uruchomioną rejestracją telefoniczną i osobistą. Po północy jest możliwość zdalnego rejestrowania się poprzez system online. Do końca marca ze strony Ministerstwa Zdrowia mamy zapewnioną dostawę 30 szczepionek tygodniowo, co oznacza, że możemy zaszczepić 30 osób w każdym tygodniu. Jerzy Miller - p.o. w zastępstwie dyrektora Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej w Kołobrzegu

W mieście od poniedziałku ma działać pięć punktów szczepień, ale na oficjalne potwierdzenie trzeba poczekać do chwili oficjalnego wpisania nowych punktów na listę NFZ.

Zapraszamy do wysłuchania materiału.

ma/aś

Posłuchaj

materiał Małgorzaty Abramowicz