fot. iszczecinek.pl
Żołnierze WOT pobierają wymazy do testów na obecność wirusa Sars-CoV-2 oraz prowadzą raporty dotyczące epidemii w powiecie szczecineckim.

Terytorialsi mają pomagać w szczecineckiej lecznicy do 30  listopada. Nie jest jednak wykluczone, że ich pobyt w szpitalu przedłuży się do końca roku.

Żołnierze WOT dostarczają również ciepłe posiłki seniorom w Szczecinie i Stargardzie. - Starsi ludzie nie powinni opuszczać domów. Nasza pomoc jest więc konieczna - powiedział Polskiemu Radiu Koszalin Marcin Górka, rzecznik 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Podkreślił, że kombatanci i weterani są bardzo wzruszeni, a dla ochotników WOT to patriotyczna służba: - Żołnierze mówią, że biorą siłę do działania właśnie od seniorów. Słyszą od nich podziękowania i dzięki temu wiedzą, że warto dalej prowadzić tę akcję.

Akcję „Obiady dla Bohaterów podczas epidemii" prowadzą zachodniopomorscy terytorialsi i Fundacja „Pokolenie Walecznych" ze Stargardu. Akcja zostanie rozszerzona na inne miasta, gdy tylko będą chętni do pomocy wolontariusze.

iszczecinek.pl/red./ak/rz