fot. prk24.pl
Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego, który we wtorek był gościem porannego „Studia Bałtyk” powiedział, że PSL-Koalicja Polska będzie w parlamencie przeciw zakazowi rytualnego uboju zwierząt na cele religijne.

- To system naczyń powiązanych. Likwidacja uboju rytualnego na cele religijnego wpłynęłaby także na rolników dostarczających paszę, przetwórców, firmy transportowe. Ta gałąź gospodarki przynosi z eksportu rocznie 10 miliardów złotych do polskiego budżetu. W tak trudnym czasie nie stać nas, by podejmować tak karkołomne decyzje - powiedział Jarosław Rzepa.

Zapytany przez Annę Popławską, czy twarde stanowisko w sprawie ustawy o ochronie zwierząt może zachwiać kruchą większością senacką poseł stwierdził: - PSL-Koalicja Polska ma trzy postulaty. Pierwszym jest zero-jedynkowy temat dotyczący uboju rytualnego. My się w tej sprawie nie cofniemy. Drugi temat to odszkodowania za wygaszanie branży futrzarskiej. Państwo musi tutaj być odpowiedzialne. Postulujemy wprowadzenie 10 lat vacatio legis. I trzecia rzecz to udział organizacji pozarządowych w kontrolach. Możemy się na to zgodzić, jeżeli w kontrolach brać udział będą także inspekcja weterynaryjna i policja. PSL-Koalicja Polska musi mieć swój kręgosłup i bronić swoich wartości. A te wartości mówią nam, że musimy walczyć o polską gospodarkę, ze szczególnym uwzględnieniem tej prowadzonej na obszarach wiejskich. Będziemy przekonywać senatorów do naszych racji.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ap/ar

Posłuchaj

rozmowa Anny Popławskiej z Jarosławem Rzepą