fot. Krzysztof Klinkosz
Zorganizuje je fundacja „Zdążyć z miłością”, która w piątek odebrała od urzędu miejskiego kamienicę przy ulicy Niepodległości. Budynek wymaga kapitalnego remontu.

Jak zaznaczyła Małgorzata Kawęcka-Ślęzak, prezes Fundacji Zdążyć z Miłością, potrzebujący znajdą w nowym ośrodku fundacji kompleksową pomoc: - Na dole powstanie centrum wsparcia dla osób bezrobotnych. Na piętrze będą mieszkania dla potrzebujących matek z dziećmi. W centrum aktywizacji zawodowej odbywać się będą szkolenia, kursy zawodowe i spotkania ze specjalistami.

Sylwia Głowacka, kierownik projektu realizowanego przez fundację, podkreśliła, że szkolenia zawodowe dostosowane mogą być do indywidualnych potrzeb uczestników: - Mamy w planach m.in. pracownie kulinarne oraz do zajęć z opieki nad dzieckiem. Uczestnik po spotkaniu z doradcą zawodowym będzie mógł skorzystać z naszej listy szkoleń lub zaproponować coś innego.

Budżet projektu to niemal dwa miliony złotych. Centrum ma powstać za pół roku.

kk/od/rz

Posłuchaj

Małgorzata Kawęcka – Ślęzak, prezes Fundacji Zdążyć z Miłością Sylwia Głowacka, kierownik projektu realizowanego przez fundację