fot. pixabay.com
Wszystko wskazuje na to, że pandemia koronawirusa jeszcze długo będziemy się zmagać. Czym jednak jest koronawirus? Dlaczego sprawia ludzkości tyle kłopotów i czy możemy przewidzieć, co czeka nas w kolejnych tygodniach? Na ten temat wiele jest w przestrzeni publicznej domysłów, często fantastycznych i kompletnie oderwanych od rzeczywistości. My postanowiliśmy zasięgnąć wiedzy u fachowców.

W dzisiejszym wieczorze w Polskim Radiu Koszalin rozmawialiśmy z biologami molekularnymi, którzy codziennie zajmują się badaniem nowych terapii czy szczepionek.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z profesorem Grzegorzem Węgrzynem, szefem Katedry Biologii Molekularnej Uniwersytetu Gdańskiego, szefem Komitetu Biologii Molekularnej Polskiej Akademii Nauk, m.in. twórcą pierwszej na świecie terapii na chorobę Sanfilippo.

rozmowa z profesorem Grzegorzem Węgrzynem

Z różnych krajów dochodzą informacje o badaniach nad lekiem przeciwko koronawirusowi i szczepionką przeciwko temu patogenowi. Czy rzeczywiście można liczyć na szybkie znalezienie antidotum?

O tym rozmawialiśmy z profesorem Bogusławem Szewczykiem, szefem Zakładu Szczepionek Rekombinowanych Instytutu Biotechnologii, Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

rozmowa z profesorem Bogusławem Szewczykiem