fot. prk24.pl
Dofinansowanie zostało przekazane dzisiaj. Dodatkowo słupska uczelnia pozyskała 19 tysięcy złotych na organizację Bałtyckiego Festiwalu Nauki.

W uroczystości przekazania dofinansowania wziął udział Piotr Müller, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego: - Rozwój słupskiej uczelni jest jednym z elementów rozwoju Pomorza Środkowego. W zeszłym roku ministerstwo przeznaczyło pół miliona złotych na remont studenckiej stołówki, która od dłuższego czasu była zamknięta. Teraz uczelnia otrzymała kolejne pieniądze na remont akademików.

Dofinansowanie władze słupskiej uczelni przeznaczą na modernizację części pokojów zajmowanych przez studentów.

- Remont jest konieczny, bo ostatnie prace były w nich prowadzone w latach siedemdziesiątych. Chcemy podnieść standard naszych domów studenckich - mówi profesor Zbigniew Osadowski, rektor Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Remont słupskich akademików ma potrwać do końca roku.

Bałtycki Festiwal Nauki odbędzie się natomiast w dniach 23-24 maja. Na jego uczestników będzie czekało 110 różnych wydarzeń, warsztatów i wykładów.

mp/jż/ar

Posłuchaj

profesor Zbigniew Osadowski, rektor Akademii Pomorskiej w Słupsku Piotr Müller, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego