fot. Rafał Szymański
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczyło na ten cel 1,7 miliona złotych. Centrum istnieje w strukturach Akademii Pomorskiej. Pieniądze przekazał dzisiaj Piotr Müller‏, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego oraz poseł Prawa i Sprawiedliwości.

-  Dzięki dofinansowaniu dostosujemy pomieszczenia centrum oraz zakupimy sprzęt do realizacji zadań naukowych. Są również przewidziane pieniądze na zatrudnienie pracowników naukowo-dydaktycznych oraz technicznych - powiedział Przemysław Kowiański, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Akademii Pomorskiej w Słupsku.

W centrum będą badane m.in. cukrzyca oraz depresja, czyli choroby typowe dla społeczeństw wysoko rozwiniętych krajów.

Zdaniem Piotra Müllera jest to kolejny krok do powstania Wydziału Nauk o Zdrowiu z kierunkami lekarskimi na Akademii Pomorskiej. Wiceminister nauki szkolnictwa wyższego dodał, że potrzeba na to jednak kilkuletniego rozwoju oraz następnych inwestycji: - Są takie kierunki jak: ratownictwo medyczne, fizjoterapia. To jest przygotowanie do tego, by Akademia Pomorska miała Wydział Nauk o Zdrowiu z prawdziwego zdarzenia.

rsz/rż

Posłuchaj

Piotr Müller‏, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Przemysław Kowiański, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Akademii Pomorskiej w Słupsku