fot. FB Muzeum w Koszalinie

Ozdoby wielkanocne, swojska biała kiełbasa, babeczki do koszyczka wielkanocnego czy pajda chleba ze smalcem - to wszystko i o wiele więcej można do niedzieli znaleźć na dziedzińcu Muzeum w Koszalinie.

Zainteresowanie jest duże, bo - jak podkreślają uczestnicy - liczy się jakość i lokalne pochodzenie produktów. - Możemy kupić coś na święta i jednocześnie wesprzeć lokalnych producentów – mówią.

W programie kiermaszu na Młyńskiej, oprócz ponad 30 stoisk, są także pokazy kulinarne z degustacją oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych. Można również wziąć udział w konkursie na przygotowanie najlepszego wielkanocnego wypieku z wykorzystaniem mąki Młynów Stoisław.

- Zgłoszenia cały czas napływają. Mamy dużo chlebów, babek, pierogów - mówi Dorota Stawiszyńska z KOWR w Koszalinie. - Można jeszcze dołączyć do konkursu. Wystarczy przygotować własny wypiek i dostarczyć go do niedzieli do godziny 13 - dodaje.

Kiermasz w sobotę i niedzielę trwa w godzinach 10-18.

Organizatorami wydarzenia są Muzeum w Koszalinie, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział w Koszalinie oraz Młyny Stoisław.

Katarzyna Chybowska/zn

Posłuchaj

Dorota Stawiszyńska uczestnicy