
Marcin Maślanka z Muzeum Obrony Przeciwlotniczej oraz Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Gryf”w „Rozmowie dnia” mówił m.in. o tym, dlaczego warto edukować o historii i symbolach narodowych już od najmłodszych lat.
- Barwy narodowe są częścią naszej tożsamości. To pierwszy element, który nas identyfikuje i klasyfikuje jako przedstawicieli danej grupy społecznej - powiedział Marcin Maślanka, zapytany, dlaczego należy pamiętać o symbolach narodowych. Przypomnijmy, że dziś obchodzimy Dzień Flagi RP. - To także wyraz odpowiedzialności wobec naszych przodków i naszych dzieci – dodał.
Jutro obchodzimy Święto Konstytucji 3 Maja. W wielu miastach z tej okazji odbędą się oficjalne uroczystości. O tym, dlaczego warto zabrać na nie swoje dzieci, mówił Marcin Maślanka: - Obecność na uroczystościach patriotycznych to element budowania tożsamości wspólnotowej, pokazania naszym dzieciom, kim jesteśmy – wyjaśnił.
Maślanka w rozmowie z Anną Popławską zachęcał również do skorzystania z oferty Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie: - Mamy dwie nowe wystawy czasowe, odnoszące się do ważnych rocznic, które przypadają w tym roku – tj. wydarzeń z 1945 roku na Pomorzu Środkowym oraz zbrodni katyńskiej.
Przypomniał również, że 8 maja o godz. 20.00 ponownie zapłoną „Ptaki” Hasiora. - A przed tym wydarzeniem odbędzie się piknik wojskowy, na którym również będziemy – poinformował.
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.
ap/zn
Posłuchaj
„Rozmowa dnia”: Marcin Maślanka- 00:00:00 | 00:00:00