Zaproszenie Arkadiusza Wilmana przyjęli: starosta koszaliński Tomasz Tesmer, ratownik medyczny z grupy ratownictwa PCK Koszalin Paweł Ochim oraz Rafał Semołonik z koszalińskiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej.
Tomasz Tesmer - starosta koszaliński
Starosta koszaliński skomentował m.in. zapowiedzi Ministerstwa Obrony Narodowej, że lotnisko w Zegrzu Pomorskim zostanie wojskową bazą. Wspomniał też o stałej bazie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, która ma powstać na terenie dawnej strzelnicy wojskowej przy drodze wojewódzkiej numer 206, na wyjeździe z Koszalina do Polanowa. - Myślę, że w styczniu 2026 roku całoroczny LPR zacznie funkcjonować.
Tomasz Tesmer mówił też o inwestycjach drogowych oraz wrześniowym konwencie z udziałem wójtów i burmistrzów z powiatu koszalińskiego, na którym dyskutowano m.in. o projekcie klastra energetycznego.
Paweł Ochim - ratownik medyczny z grupy ratownictwa PCK Koszalin
Paweł Ochim przekazał, że w niedawnej rekrutacji do grupy ratownictwa PCK Koszalin, udział wzięło 30 kandydatów. - Przez najbliższe kilka miesięcy czeka ich staż kandydacki, podczas którego poznają specyfikę naszej grupy, zapoznają się ze sprzętem i nauczą kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Paweł Ochim mówił też m.in. o pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża dla mieszkańców terenów dotkniętych powodzią.
Rafał Semołonik - starszy specjalista z delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Koszalinie
W październiku koszalińska delegatura Instytutu Pamięci Narodowej zmieniła siedzibę. - Przenieśliśmy się do budynku przy ul. Zwycięstwa 115, mieszkańcy Koszalina kojarzą go jako budynek „Przemysłówki” – przekazał Rafał Semołonik.
Jak dodał, nowa siedziba to nie tylko nowe miejsca biurowe, ale także dodatkowa przestrzeń do działań edukacyjnych. - Już niedługo koszalinianie wzbogacą się o nowe miejsce do spotkań o tematyce historycznej. Na przełomie roku otworzymy salę „Przystanek Historia”. Sala będzie składała się z trzech miejsc: pomieszczenia dydaktycznego, sali wystawowej oraz gamingowej, w której będzie dostępny sprzęt VR.