Zaproszenie Przemysława Grabińskiego przyjęli: burmistrz Mirosławca Piotr Pawlik, rzecznik prasowy szczecińskiego oddziału GDDKiA Mateusz Grzeszczuk i Patrycja Kania z Wałeckiego Centrum Kultury, szefowa sztabu WOŚP WCK.

Burmistrz Mirosławca - Piotr Pawlik

Od 7 stycznia mieszkańcy gminy Mirosławiec mogą korzystać z nowej linii autobusowej do Wałcza, obsługiwanej przez PKS Złocieniec. Trasa prowadzi przez najmniejsze miejscowości, które dotąd były pozbawione regularnej komunikacji publicznej.

- Autobus jedzie dłużej, około godziny, ale obejmuje wszystkie miejscowości, które wcześniej były komunikacyjnie wykluczone. Co ważne, dzięki dofinansowaniu bilety są tańsze - mówił burmistrz Mirosławca Piotr Pawlik.

Z danych gminy wynika, że zainteresowanie transportem publicznym systematycznie rośnie. - Sama linia do Wałcza przewiozła w kilkanaście dni 212 osób - podkreślił burmistrz.

Nowością są także kursy weekendowe - trzy połączenia w soboty i niedziele w obu kierunkach.

Burmistrz Mirosławca - Piotr Pawlik

Rzecznik prasowy szczecińskiego oddziału GDDKiA - Mateusz Grzeszczuk

Wojewoda zachodniopomorski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla 16-kilometrowego odcinka S10 Piecnik - Wałcz.

- W ciągu najbliższych 30 dni przekażemy wykonawcy plac budowy, co umożliwi rozpoczęcie pierwszych prac w terenie. Na początku będą to roboty wstępne, obejmujące m.in. rozpoznanie saperskie oraz geodezyjne wyznaczenie obszaru inwestycji - przekazał rzecznik prasowy szczecińskiego oddziału GDDKiA Mateusz Grzeszczuk.

Jak przypomniał rzecznik, odcinek Piecnik - Wałcz jest jednym z siedmiu fragmentów drogi S10 realizowanych na terenie województwa zachodniopomorskiego. - Łączna długość tych odcinków wynosi około 100 km. Trzy z nich uzyskały już decyzje ZRID - podkreślił Grzeszczuk.

Rzecznik prasowy szczecińskiego oddziału GDDKiA - Mateusz Grzeszczuk

Patrycja Kania z Wałeckiego Centrum Kultury, szefowa sztabu WOŚP WCK

W najbliższą niedzielę Wałcz po raz kolejny zagra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Przed nami 34. Finał WOŚP, który w tym roku ponownie połączy mieszkańców miasta i okolic wokół wspólnego celu - pomocy w leczeniu i ratowaniu zdrowia najmłodszych.

Na wałeckie obchody zaprosiła Patrycja Kania, podkreślając wyjątkowy charakter wydarzenia. - Cały Wałcz gra dla WOŚP. To szczególny dzień, w którym mieszkańcy Wałcza i okolic łączą siły, by wspólnie grać dla zdrowia najmłodszych - mówiła.

- Atrakcje rozpoczną się już od godziny 10.00, kiedy to zaplanowano wspólne ćwiczenia oraz morsowanie. Oficjalna część wydarzenia wystartuje o godzinie 15.00 w sali widowiskowej Wałeckiego Centrum Kultury - wyjaśniła, podkreślając, że tegoroczny finał to efekt współpracy z wieloma lokalnymi organizacjami, instytucjami, ośrodkami oraz przedsiębiorcami, którzy chętnie włączyli się w akcję.

Patrycja Kania z Wałeckiego Centrum Kultury, szefowa sztabu WOŚP WCK

Przemysław Grabiński/lp