fot. Radosław Zmudziński/prk24

W świątyni wystąpiły trzy chóry: dwa z Koszalina oraz jeden z Gniewu w województwie pomorskim. A capella zaśpiewały kolędy, takie jak „Cicha Noc”, „Przybieżeli do Betlejem” czy „Dzisiaj w Betlejem”. 

Niektórzy artyści z Chóru Dziecięco-Młodzieżowego Pałacu Młodzieży w Koszalinie przyznali, że stresowali się występem, podczas gdy dla innych koncert był świetną zabawą: - Występy przed publicznością są stresujące, ale śpiew uspokaja – mówili.

Dyrygentka chóru z Gniewa Izabela Chyła podkreśliła, że koncert był wyjątkowy z dwóch powodów: - Po pierwsze, mamy tak piękne polskie melodie, że po prostu lubimy śpiewać kolędy. Po drugie, po raz pierwszy występujemy w chórach łączonych. To jest niesamowite wydarzenie, ponieważ buduje potęgę tych utworów.

Ks. mjr Dariusz Kamiński, proboszcz parafii wojskowej dodał, że koncert na stałe zagości w jej kalendarzu: - Kościół rozpoczął drugi rok swojego istnienia i po raz drugi odbywa się tu koncert kolęd. Uroczystość Objawienia Pańskiego to dzień wyjątkowy, podczas którego świętujemy boskość Dziecięcia poprzez śpiewanie kolęd. To one w dużej mierze decydują wyjątkowości i atmosferze świąt Bożego Narodzenia.

Uroczystość Objawienia Pańskiego w polskiej tradycji nazywana jest Świętem Trzech Króli. To jedno z najstarszych chrześcijańskich świąt. Powstało na początku IV wieku. 

rz/zn

Posłuchaj

Ks. mjr Dariusz Kamiński o koncercie artyści Izabela Chyła o wyjątkowości koncertu