fot. PAP (zdjęcie ilustracyjne)
Włamania do altan na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Koszalinie zakończyły się zatrzymaniem podejrzanego. 27-letni mieszkaniec powiatu białogardzkiego miał w połowie lipca włamywać się do domków działkowych, skąd zabierał m.in. narzędzia ogrodowe, elektronarzędzia i sprzęt pozostawiony przez właścicieli.

Sprawą zajęli się policjanci z II Komisariatu Policji w Koszalinie. Funkcjonariusze analizowali zgłoszenia, przesłuchiwali świadków i zabezpieczali nagrania z monitoringu. Zebrane informacje pozwoliły ustalić osobę podejrzewaną o włamania.

Mężczyzna został zatrzymany po kolejnym zdarzeniu. Jak ustalili śledczy, w wyniku jego działalności pokrzywdzone zostały cztery osoby, a straty oszacowano na kilka tysięcy złotych. Część skradzionych przedmiotów udało się odzyskać.

27-latek usłyszał cztery zarzuty, w tym kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. Za te przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Właściciele altan działkowych powinni pamiętać, aby nie przechowywać w nich wartościowych przedmiotów i reagować na podejrzane sytuacje. W przypadku zauważenia śladów włamania lub innych niepokojących zdarzeń należy powiadomić służby.

KMP w Koszalinie/aś