fot. prk24.pl
Rzecznik rządu, słupski poseł Prawa i Sprawiedliwości, w porannej rozmowie „Studia Bałtyk” z Anną Popławską mówił o sytuacji w szkołach i kwestii powrotu dzieci do placówek. Podkreślił również możliwość korzystania z dofinansowań przez sektor turystyki w pasie nadmorskim oraz zapewnił o stałości planów inwestycjach w naszym regionie w 2021 roku.

Do 17 stycznia dzieci pozostają w domach, natomiast, jak wskazał Piotr Müller, dziś Rządowy Sztab Zarządzania Kryzysowego ma podjąć decyzję dotyczącą między innymi systemu funkcjonowania szkół. - Ustalenie będzie podane najpóźniej w poniedziałek, przed rozpoczęciem planowanych zajęć - podkreśla rzecznik i tłumaczy, że postanowienie to jest uzależniona od rozwoju pandemii.

Nieustannie obserwujemy, jak wygląda sytuacja w innych krajach - nastąpiło zaostrzenie obostrzeń w Niemczech i Wielkiej Brytanii. W czasie drugiej fali koronawirusa odnotowywaliśmy prawie 30 tys. zachorowań dziennie. Trzecia fala może oznaczać nawet 60 tys. zakażeń każdego dnia. Dlatego wciąż możliwy jest wariant przedłużenia aktualnych obostrzeń. Piotr Müller - rzecznik rządu

Polityk ostrzega, że w obliczu możliwości nadejścia kolejnej fali lepiej jest zachować ostrożność. - Patrząc na to, co dzieje się w krajach zachodnich, nie byłbym optymistą - dodaje.

Poseł poruszył również kwestię dofinansowań dla przedsiębiorców związanych między innymi z branżą turystyczną. - Pomoc udzielana jest tam, gdzie dochody spadły w największy sposób. Firmy i hotele z Pomorza, które odnotowały straty, również będą mogły z tego finansowego wsparcia skorzystać. Uchwałą Rady Ministrów zostały rozszerzone kody PKD i tym samym strumień finansowy poleci 15 stycznia do określonych sektorów - tłumaczy.

Rzecznik Rządu mówił również o zapowiadanych inwestycjach w naszym regionie i zapewnił, że w żaden sposób nie są one zagrożone.

Wszystkie środki finansowe są zabezpieczone. Zarówno jeśli chodzi o drogę S6 na całym odcinku od Gdańska do Szczecina, z najbardziej interesującym nas odcinkiem środkowo-pomorskim. Co istotne, większość przetargów na drogę S6 w naszym regionie jest już ogłoszonych. Zabezpieczono też środki, ponad 120 mln, na drogę krajową ze Słupska do Ustki oraz pieniądze na inwestycje drogowe niedawno ogłaszane przez ministra Pawła Szefernakera w Koszalinie. Piotr Müller - rzecznik rządu

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.


ap/aś

Posłuchaj

Rozmowa Anny Popławskiej z rzecznikiem rządu Piotrem Müllerem