W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.
W ramach 34. kolejki rozgrywek o mistrzostwo 1. ligi rozgrywanej awansem Kotwica Port Morski Kołobrzeg przegrała na wyjeździe z Notecią Inowrocław 95:71. Po meczu Mariusz Wolański rozmawiał z prezesem Kotwicy Kamilem Graboniem.
Obradowała Rada Miasta Kołobrzeg. Podjęto kilka ważnych uchwał, między innymi o dofinansowaniu kwotą 500 tys. zł dwóch letnich festiwali organizowanych w Podczelu oraz przekazaniu 200 tys. zł kołobrzeskiemu szpitalowi na potrzeby oddziałów laryngologicznego i chirurgi urazowej. Była też skarga na niewłaściwą opiekę nad dzieckiem w spektrum autyzmu w jednym z kołobrzeskich przedszkoli. Relację z sesji przygotował Mariusz Wolański.
W Koszalinie odbyły się warsztaty poświęcone prawidłowemu odławianiu kotów wolnożyjących w celu ich sterylizacji i kastracji. W spotkaniu wzięli udział społecznicy, wolontariusze oraz osoby, które na co dzień angażują się w pomoc zwierzętom. Uczestnicy przyjechali z różnych miejsc regionu, aby zdobyć praktyczną wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas zajęć omawiano m.in. bezpieczne i humanitarne metody odławiania kotów, zasady opieki nad zwierzętami po zabiegach, a także sposoby zdobywania funduszy. Materiał Katarzyny Chybowskiej.
W Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu zespół Artur Dutkiewicz Trio wykonał muzykę z najnowszej płyty „From Sound to Silence. Nowosielski Live”. Muzycy grali z niesamowitą wrażliwością i mocą, a na ekranie wyświetlano malarstwo Jerzego Nowosielskiego, które „ożywało” dzięki wizualizacjom Andrzeja Wąsika. Relacja Jarosława Banasia.
„Otwarta Antena”: zastępca prezydenta Kołobrzegu Ewa Pełechata
Gościem Mariusza Wolańskiego w „Otwartej Antenie” była zastępca prezydenta Kołobrzegu ds. gospodarczych Ewa Pełechata. Główne tematy rozmowy to budowa nowego schroniska dla zwierząt, opóźnienia przy odbudowie brzegów Parsęty oraz remonty ulic Bogusława X i Kresowej w Podczelu.