Wydarzenie zaplanowano na 14 i 15 marca. Rajdowcy ścigać się będą w Karlinie, Białogardzie, Zegrzu Pomorskim i Koszalinie.
Kierowcy będą mogli zaprezentować swoje umiejętności zarówno w mieście, jak i na trasach specjalnych przygotowanych na terenie lotniska w Zegrzu Pomorskim. - Zawodnicy lubią kombinacje odcinków miejskich z tymi trudnymi i nieprzewidywalnymi - mówi dyrektor rajdu Maciej Raczewski.
Rywalizacja będzie prowadzona w pięciu klasach, w zależności od pojemności silnika samochodu. Przekrój aut, które startują jest bowiem olbrzymi, od Fiatów Cinquecento po profesjonale rajdówki.
Rajd rozpocznie się w sobotni poranek, 14 marca, w przy Homanit Arenie w Karlinie. Następnie zawodnicy przejadą do Białogardu, by rywalizować późnym wieczorem wokół starówki.
W niedzielę, 15 marca, ścigać się będą na lotnisku w Zegrzu Pomorskim, a finałowy odcinek tradycyjnie zaplanowany jest ok. godz. 16.00 przy koszalińskim ratuszu.
Ceremonia wręczenia nagród zaplanowana jest na godz. 20.00 w karlińskiej hali widowiskowo-sportowej.
Rajd Monte Karlino organizowany jest od początku lat '70 ubiegłego wieku.
rz/zas