
W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.
Zakończyła się tegoroczna rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Kołobrzeg może pochwalić się sporym sukcesem. W kategorii miast do 50 tysięcy mieszkańców zajął trzecie miejsce, a w klasyfikacji generalnej - ósme. Jak poinformowano podczas specjalnej konferencji prasowej, w czasie akcji, która trwała przez cały czerwiec, kołobrzeżanie wykręcili ponad 273 tysiące kilometrów. Jest to rekordowy wynik, odkąd miasto przystąpiło do rywalizacji w 2021 roku. Najwięcej kilometrów wykręcił Andrzej Interewicz, który na terenie powiatu kołobrzeskiego przejechał 4300 kilometrów, a wśród kobiet najlepsza była Agnieszka Banasiak z dystansem 2700 kilometrów. Podsumowano też rywalizację szkolną. Wśród podstawówek pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Charzynie, a w kategorii szkół ponadpodstawowych najlepszy wynik osiągnęło Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika. W nagrodę szkoły otrzymają sprzęt sportowy.
- 00:00:00 | 00:00:00
Na Skwerze Pionierów ruszyła Kołobrzeska Potańcówka. Podobnie jak w roku ubiegłym, wszystko za sprawą Fandance Studio Kacpra Gajkowskiego, który zaprasza na darmową zabawę, połączoną z nauką tańca, w każdy wtorek, od godziny 18.00, aż do końca wakacji.
- 00:00:00 | 00:00:00
Muzeum Kołobrzeskie „Patria Colbergiensis” to wyjątkowe miejsce w podziemiach kołobrzeskiego ratusza, przy ul. Armii Krajowej 12, które od 2014 roku przybliża tysiącletnią historię Kołobrzegu i regionu. Powstało z inicjatywy pasjonatów, na czele z Robertem Maziarzem i działa jako organizacja pozarządowa. Ekspozycja podzielona jest na pięć tematycznych sal: „Pod Zegarem” (ryciny i kartografia), „Kołobrzeg Kurort” (historia uzdrowiska), „Kołobrzescy Pionierzy” (życie powojennych osadników), „Kołobrzeska Twierdza” (dzieje militarne) oraz „Oblężenie” (oblężenie z 1806/1807 roku). Zbiory obejmują unikatowe eksponaty, m.in. medale, dokumenty, mapy, broń i pamiątki związane z Twierdzą Kołobrzeg oraz kampaniami napoleońskimi.
- 00:00:00 | 00:00:00
XXV edycja Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka w Katedrze” to wyjątkowe wydarzenie kulturalne, które od 25 lat wzbogaca życie artystyczne Kołobrzegu, przyciągając melomanów z Polski i zagranicy. Festiwal, organizowany przez Regionalne Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta oraz Gminę Miasto Kołobrzeg, odbywa się w lipcu i sierpniu 2025 roku, tradycyjnie w malowniczej scenerii Bazyliki pw. Wniebowzięcia NMP oraz w Regionalnym Centrum Kultury. Koncert prowadzi Wioletta Kowalska, z którą rozmawia Jarosław Banaś.
- 00:00:00 | 00:00:00
„Otwarta Antena”: Marta i Kamil Staszczakowie

Gośćmi Mariusza Wolańskiego w audycji „Otwarta Antena” byli założyciele Muzeum Bursztynu w Kołobrzegu Marta i Kamil Staszczakowie, a tematem rozmowy zbliżające się VII Światowe Dni Bursztynu.
- 00:00:00 | 00:00:00