
W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.
Z okazji Światowego Dnia Psa schronisko dla bezdomnych zwierząt Reks w Kołobrzegu zorganizowało happening pod hasłem „Weekend z Pupilem - Mój Przyjaciel Pies i Kot”. Głównym punktem programu był rodzinny spacer z psem. Dodatkowo na wszystkich uczestników czekały takie atrakcje jak konkurs na psa i kota nierasowego, a także pokazy psiej szkoły. Bardzo ważnym celem wydarzenia było zachęcenie do adopcji bezdomnych zwierząt.
- 00:00:00 | 00:00:00
W połowie czerwca w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu odbyła się konferencja, na której zaprezentowane zostało wyjątkowe znalezisko. Była to niewielkich rozmiarów kamienna figurka, mająca ponad sześć tysięcy lat, znaleziona przypadkowo w podkołobrzeskim Podczelu. Nazwano ją Kołobrzeską Wenus. To odkrycie wzbudziło ogromne zainteresowanie w Polsce i poza jej granicami. W efekcie tego napisano ogromną liczbę artykułów w kilkunastu językach na całym świecie. Między innymi to zainteresowanie spowodowało, że kołobrzescy muzealnicy postanowili przygotować specjalną wystawę czasową, poświęconą Kołobrzeskiej Wenus.
- 00:00:00 | 00:00:00
Kołobrzeg w czerwcu i lipcu stał się prawdziwą stolicą młodzieżowej siatkówki plażowej. Na osiemnastu boiskach jednocześnie, nad samym morzem, organizowane są imprezy rangi regionalnej i ogólnopolskiej. Były między innymi mistrzostwa województwa zachodniopomorskiego, ogólnopolski Puchar Bałtyku, półfinały Mistrzostwo Polski młodziczek i juniorów. Głos oddamy siatkarskiej młodzieży, trenerom, rodzicom oraz organizatorom.
- 00:00:00 | 00:00:00
W audycji Na Zdrowie kontynuujemy temat drenażu limfatycznego, a gościem audycji jest Agnieszka Zawadzka, fizjoterapeutka i rehabilitantka.
- 00:00:00 | 00:00:00
„Otwarta Antena”: Marta Ostapiec
Gościem Mariusza Wolańskiego w „Otwartej Antenie” była Marta Ostapiec, dyrektorka Kołobrzeskiego Instytutu Kultury i Promocji. Główne tematy rozmowy to podsumowanie festiwalu I Sea You Kołobrzeg, a także wysokie wyniki w rankingach portali turystycznych kołobrzeskich plaż oraz promocja miasta w Polsce i poza jej granicami.
- 00:00:00 | 00:00:00