fot. Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie

Zarzut wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających przedstawiono 22-letniemu mieszkańcowi powiatu kościerskiego, który przechowywał w mieszkaniu ponad 21 tysięcy porcji amfetaminy. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Do zatrzymania 22-latka doszło w czwartek rano. Policjanci z Kościerzyny weszli do mieszkania podejrzanego i podczas przeszukania natrafili na znaczną ilość amfetaminy – w sumie ponad 21 tysięcy porcji.

Zabezpieczone substancje trafiły do biegłego sądowego, który zajmie się ich szczegółowym zbadaniem. 22-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie mu zarzutu wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. W piątek sąd zdecydował, że mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

red./zn