
Nagrody przyznawane są corocznie przez prezydenta Koszalina. Jak powiedział Tomasz Sobieraj, trafiają tych, którzy w jakimś stopniu przyczynili się do rozwoju miasta: - To osoby i podmioty, które są innowacyjne, kreatywne i wyrastają ponad przeciętność, wykorzystując przy tym potencjał naszego miasta. Nagrody przyznajemy tym, którzy wyróżniają się w sporcie, kulturze, gospodarce, sprawach społecznych.
„Orzeł” w kategorii „sport” trafił do klubu piłki ręcznej Gwardia Koszalin. Jego prezes Jan Stasiuk podkreślił, że nagroda jest efektem kilku lat ciężkiej pracy. Jednym z ostatnich sukcesów klubu - jak dodał - jest awans na zaplecze ekstraklasy i bycie w czołówce tej ligi: - Te ostatnie sukcesy nawet nas nieco przerosły. Teraz wokół klubu robi się atmosfera wyczekiwania na kolejne osiągnięcia. Oswajamy się z tą myślą.
Nagrodę w kategorii „społeczna odpowiedzialność” przyznano Marzenie Tkaczyk z Pracowni Pozarządowej: - Tę nagrodę dedykuję wszystkich wolontariuszom, z którymi współpracuję, bo samej trudno byłoby mi cokolwiek zdziałać. A wspólnie z Pomarańczową Drużyną i Aktywnym Koszalinem możemy zrobić wiele.
„Orzeł” w kategorii „kultura” powędrował do Beaty Niedzieli. W kategorii „edukacja” otrzymała go Fundacja Nauka dla Środowiska (założyciele Piotr Jaśkiewicz i Arkadiusz Borysiewicz), a w kategorii „gospodarka” nagrodę otrzymała koszalińska firma zajmująca się recyklingiem i przetwórstwem tworzyw sztucznych (nagrodę odebrali jej właściciele Piotr Radosz i Michał Bastek).
Radosław Zmudziński/ar
Posłuchaj
Tomasz Sobieraj, prezydent Koszalina- 00:00:00 | 00:00:00
- 00:00:00 | 00:00:00
- 00:00:00 | 00:00:00