źródło: FB Mielno

Zastępcą burmistrza Mielna został Marcin Sobierajski, który przed nominacją zajmował się w urzędzie zamówieniami publicznymi i inwestycjami. Nowym sekretarzem jest Izabela Karlińska-Ćwięka, która na takim samym stanowisku pracowała w Urzędzie Gminy w Świeszynie.

O zmianach w ratuszu poinformował Adam Czycz, który w kwietniu wygrał walkę o fotel burmistrza Mielna. - Gdy przychodzi ktoś nowy, to dobiera sobie ludzi do współpracy - mówi burmistrz, jednocześnie zastrzegając, że nie wszystkie „odejścia” w urzędzie to skutek jego decyzji. - Niektóre osoby dostały oferty pracy i wybrały inną ścieżkę zawodową - wyjaśnia.

Samorządowiec liczy, że jego najbliżsi współpracownicy będą angażowali się w rozwój gminy, w tym pozyskiwanie środków unijnych. - Czasu jest niewiele, a dużo do wykorzystania - stwierdza.

Ponadto od 1 września w Mielnie pracę rozpocznie nowy skarbnik - Katarzyna Macko, która przez ostatnich ponad pięć lat pracowała na takim samym stanowisku w Urzędzie Miejskim w Koszalinie.

Radosław Zmudzinski/zas

Posłuchaj

Adam Czycz, burmistrz Mielna (cz.2)
  • 00:00:00 | 00:00:00
::
Adam Czycz, burmistrz Mielna (cz.1)
  • 00:00:00 | 00:00:00
::