fot. Katarzyna Chybowska/Polskie Radio Koszalin

Dziesięciometrowa konstrukcja stanęła w zacisznym miejscu, tuż za budynkiem informacji turystycznej. Darłowska tężnia jednorazowo może przyjąć do dziesięciu osób. Będzie działać od wczesnej wiosny do później jesieni.

- Jest to prawdziwa tężnia solankowa o wartościach leczniczych. Solanka jest sprowadzona z Beskidu Śląskiego. Konstrukcja ma również zadaszenie, na wypadek gorszej pogody - powiedział prezes Darłowskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej Jarosław Lichacy.

Tężnie solankowe mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Korzystanie z nich polecane jest przede wszystkim osobom mający osłabiony układ odpornościowy oraz zmagającym się z nawracającymi schorzeniami dróg oddechowych.

Pierwsi użytkownicy darłowskiej tężni zapewniali, że będą z niej korzystać regularnie. - Wdychałam, bardzo mi się podoba. Miejsce sprzyja relaksowi, bo tężnia jest w cichym zakątku - zaznaczyła kuracjuszka.

Tężnia solankowa znajduje się przy ul. Kotwicznej 14. Czynna jest w godzinach działania informacji turystycznej, od poniedziałku do piątku w godz. 10-18, a w weekendy od godz. 10 do 16. Cena godzinnego biletu to 15 zł.

kch/aj

fot. Katarzyna Chybowska/Polskie Radio Koszalin

Posłuchaj

korzystający z darłowskiej tężni Jarosław Lichacy, prezes Darłowskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej