fot. Mariusz Wolański/Polskie Radio Koszalin

W klasyfikacji generalnej zwyciężyła Biała Podlaska. W kategorii miast do 50 tysięcy mieszkańców Kołobrzeg znalazł się na trzecim miejscu.

Za pomocą specjalnej aplikacji, uczestnicy akcji od 1 do 30 czerwca rejestrowali każdy przejechany kilometr na konto swojego miasta.

Koordynatorem przedsięwzięcia był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który przez cały czas trwania akcji organizował wycieczki rowerowe ścieżkami powiatu kołobrzeskiego pod hasłem „Kręcimy dla Kołobrzegu”.

- To bardzo ciekawa inicjatywa, która aktywizuje, angażuje do wysiłku fizycznego, ludzi z różnych grup wiekowych. Namawiam każdego, to także świetna zabawa - powiedział uczestnik akcji.

Zastępca dyrektora kołobrzeskiego MOSiR-u Robert Szpak zaznaczył, że wynik nie był najważniejszy. Organizatorom najbardziej zależało na promocji ścieżek rowerowych, zachęceniu do aktywności fizycznej oraz integracji społecznej. - Pokazujemy w ten sposób również, że powiat kołobrzeski - nasze ścieżki rowerowe, które przebiegają przez nadmorskie miasteczka dają nam znakomity sposób na spędzanie czasu wolnego - dodał.

Łącznie w ramach rywalizacji kołobrzeżanie wykręcili 227 tysięcy kilometrów.

Zapraszamy do wysłuchania materiału Mariusza Wolańskiego.

mw/aj

Posłuchaj

materiał Mariusza Wolańskiego