fot. prk24.pl

Szczecinecki poseł Centrum dla Polski z klubu PSL-Trzecia Droga był gościem porannego „Studia Bałtyk”. W rozmowie z Mateuszem Sienkiewiczem skomentował wczorajszą wizytę prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Polsce. Mówił również o trudnej sytuacji koszalińskiego szpitala.

- To była bardzo ważna wizyta - ocenił Radosław Lubczyk, mówiąc o spotkaniach, jakie Wołodymyr Zełenski odbył w poniedziałek z prezydentem i premierem Polski. Zdaniem szczecineckiego posła „dzisiaj nasza wolność zależy od wolności Ukrainy”. - Póki Ukraina walczy, to Polska jest bezpieczna.

Parlamentarzysta omówił również sytuację Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. W poniedziałek placówka wycofała wniosek do wojewody o czasowe zawieszenie Oddziału Chirurgii Ogólnej. Jego działalność była zagrożona ze względu na braki kadrowe. Wczoraj szpital poinformował, że sytuacja została opanowana a wniosek wycofano.

- Bardzo się cieszę, że sytuacja została szybko opanowania, chociaż ona w ogóle nie powinna mieć miejsca - zaznaczył Radosław Lubczyk. - Dobrze się stało, że ten oddział funkcjonuje, bo nie wyobrażam sobie, żeby w stutysięcznym mieście nie działała chirurgia. To bardzo ważny oddział, który musi działać i zrobimy wszystko, żeby szpital w Koszalinie pracował jak najlepiej - zapewnił.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Posłuchaj

Gość „Studia Bałtyk”: Radosław Lubczyk