Impreza odbywa się w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu. Celem przeglądu jest podtrzymanie pamięci o dorobku i postaci artysty oraz kultywowanie jego spuścizny artystycznej wśród różnych grup wiekowych i społecznych.

Głównym punktem „Pamiątek” jest konkurs na interpretację piosenek z dorobku artysty. Jedną z jego uczestniczek jest Aleksandra Rozwadowska, która wykona utwory „List” i „Mury”. - Uważam, że są piękne i że pasują do moich możliwości, jakby były zrobione pode mnie - mówiła.

Podczas tegorocznej edycji Przeglądu „Pamiątki” publiczność będzie miała okazję wysłuchać nowej wersji pierwszego, wspólnie stworzonego i zagranego przez Przemysława Gintrowskiego i Jacka Kaczmarskiego wraz ze Zbigniewem Łapińskim, programu „Mury”.

- Usłyszymy program zaaranżowany przez Hadriana Filipa Tabęckiego a wyśpiewany przez Cezarego Studniaka i Macieja Balcara. Będzie to odtworzenie pierwszego recitalu tria, które zapoczątkowało wielką erę w historii piosenki literackiej w Polsce. To będą aranżacje niecodzienne, ale myślę, że każdy fan tej twórczości będzie usatysfakcjonowany - wyjaśnił rzecznik prasowy „Pamiątek” Michał Kaczmarczyk.

Organizatorem „Pamiątek” jest stowarzyszenie Katolicka Inicjatywa Kulturalna w Kołobrzegu. Polskie Radio Koszalin objęło wydarzenie patronatem.

mw/zn

Posłuchaj

materiał Mariusza Wolańskiego