fot. prk24.pl
Były Prezes Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego był porannym gościem na antenie Radia Słupsk. W rozmowie z Andrzejem Watemborskim podsumował ponad 19 lat pracy na tym stanowisku.

Przypomnijmy, Mirosław Kamiński nie zarządza już Pomorską Agencją Rozwoju Regionalnego. 27 czerwca został prezesem Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z siedzibą w Gdańsku.

Mirosław Kamiński przypomniał na naszej antenie, że za jego prezesury udało się m.in. zrealizować szereg inwestycji infrastrukturalnych: - To m.in. budowa Słupskiego Inkubatora Technologicznego. Ten obiekt na stałe wpisał się w krajobraz miasta, który służy nie tylko przedsiębiorcom. Są tam organizowane także imprezy kulturalne. Obecnie firma posiada 15 tysięcy metrów kwadratowych nieruchomości w różnych miejscach. 20 lat temu, jak rozpoczynałem pracę, nie mieliśmy żadnych nieruchomości.

Były prezes PARR zaznaczył, że przedsiębiorcy coraz częściej interesują się regionem słupskim: - Ma na to wpływ m.in. budowa drogi S6. Dzięki drodze ekspresowej pojawiają się tutaj firmy m.in. z branży logistyczno-magazynowej. Kolejnym elementem, który podnosi atrakcyjność regionu to inwestycje energetyczne, w tym morskie elektrownie wiatrowe.

Więcej w poniższej rozmowie.

aw/mt

Posłuchaj

rozmowa Andrzeja Watemborskiego z Mirosławem Kamińskim