W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

Zapowiedź sportowego weekendu.

materiał Mariusza Wolańskiego

W ramach pierwszego projektu Fundacji Urlop bez granic, osoby z niepełnosprawnościami płyną w rejs po Bałtyku z osobami w pełni sprawnymi. Na dwóch jachtach żegluje łącznie 14 osób. Rejs, trwający 5 dni, potrwa do soboty, początek i koniec podróży to port jachtowy w Kołobrzegu.

materiał Małgorzaty Abramowicz

W minionym sezonie letnim w Kołobrzegu wypoczywało w sumie 171 tysięcy turystów, co czyni miasto numerem jeden na liście nadmorskich wyborów. Tak ogromna liczba odwiedzających oznacza zwiększoną potrzebę na zatrudnienie pracowników, zwłaszcza w gastronomii oraz w hotelarstwie. I tu - z punktu widzenia pracodawców - pojawia się problem, bo jak się okazuje, dziś na sezonowym rynku pracy rządzi pracownik, a tych zaczyna brakować, zmianie ulega też podejście do służbowych obowiązków.

materiał Małgorzaty Abramowicz

„Afisz Kulturalny”: Claudia Rubanowicz

Kierowniczka działu imprez w Regionalnym Centrum Kultury Claudia Rubanowicz,w rozmowie z Jarosławem Banasiem, zaprosiła na Dni Kultury Ukraińskiej, które odbędą się już dzisiaj i na Dni Morza w porcie jachtowy, które organizowane są w sobotę. Przestawiła także program monitorowania potrzeb mieszkańców w zakresie organizacji kultury w mieście.

„Afisz Kulturalny”: Claudia Rubanowicz

„Otwarta Antena”: Arkadiusz Pluciński

Kierownik Schroniska dla Zwierząt Reks w Kołobrzegu Arkadiusz Pluciński był gościem Jarosława Banasia w audycji „Otwarta Antena”. W rozmowie przedstawił oczekiwanie na ogłoszenie procedur adopcyjnych w związku z przejęciem czasowym ponad 60 psów z zaniedbanej hodowli ras chihuahua, szpic i pudel miniaturka, także kilkunastu szczeniaków oraz 3 kotów rasy sfinks.

„Otwarta Antena”: Arkadiusz Pluciński