fot. Paweł Krzemień

Przejazd pod wiaduktem na ul. Bałtyckiej przez trzy najbliższe dni nie będzie możliwy. Następnie w tym miejscu zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.

Przebudowa wiaduktów w Słupsku to część projektu związanego z modernizacją linii kolejowej nr 202. W jego ramach od maja trwają prace rozbiórkowe konstrukcji przy ul. Szczecińskiej.

Dyrektor Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku Tomasz Orłowski zaznaczył, że w najbliższy weekend, w rejonie ul. Bałtyckiej, kierowcy będą musieli korzystać z objazdów: - Dla pojazdów o wysokości powyżej 3,2 m przejazd został wyznaczony ulicami: - Wolności, 3 Maja oraz Braci Staniuków w stronę ul. Portowej. Kierowcy samochodów poniżej tej wysokości będą mogli przejechać ulicami Grunwaldzką i Poniatowskiego.

Wykonawca modernizacji linii kolejowej do Lęborka planuje przebudowę wszystkich trzech wiaduktów w Słupsku. Ostatni w kolejności będzie wiadukt na Poniatowskiego: - W przypadku tej inwestycji nie przedstawiono jeszcze ostatecznej organizacji ruchu.

Zakończenie modernizacji linii kolejowej nr 202 jest planowane w 2026 roku. Wartość całej inwestycji to ponad 560 milionów złotych.

pd/mt

Posłuchaj

Tomasz Orłowski o remoncie wiaduktu przy ul. Poniatowskiego Tomasz Orłowski o objazdach