fot.FB/Good Vibe Festival

„Galeria Bezdomna” to spotkanie „ludzi kreatywnych, którym się chce”. Miejsce, do którego zapraszają organizatorzy, też nie jest przypadkowe.

- Idea „Galerii Bezdomnej” narodziła się na początku lat dwutysięcznych - tłumaczy Marcin Torbiński, organizator wydarzenia. - Dwóch fotografów nie miało gdzie przedstawić swoich prac, więc weszli do pustego budynku. Od tego czasu było 20 takich galerii, 14 lat temu w Koszalinie. Bardzo dobrze została przyjęta.

Sobotnia wystawa będzie prezentacją prac przede wszystkim amatorów fotografii, ale nie tylko. - „Galeria Bezdomna” to spotkanie osób kreatywnych, takich którym się chce - wyjaśnia Marcin Torbiński. - I to oni decydują, co chcą pokazać i jak zaprezentują swoje prace.

Ta niecodzienna galeria znalazła swoje miejsce w zabytkowym budynku przy ul. Orlej 2a w Koszalinie, w którym Fundacja „Zdążyć z Miłością” chce utworzyć bardzo potrzebny w mieście Zakład Aktywności Zawodowej. - To jest ten moment, kiedy można ten budynek pokazać, ożywić go, dać mu nowy pęd - mówi Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, prezes fundacji.

Cały czas zbierane są pieniądze na bardzo kosztowny remont obiektu.

Polskie Radio Koszalin także będzie obecne w „Galerii Bezdomnej”. Na tę okazję przygotowaliśmy specjalną instalację artystyczną, której częścią będzie mógł zostać każdy odwiedzający galerię. Ponadto na miejscu będzie można spotkać naszych dziennikarzy.

Wydarzenie będziemy relacjonować na naszej antenie i na naszym portalu prk24.

ap/zas

Posłuchaj

materiał Anny Popławskiej