fot. pixabay.com

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego wygrały dwa projekty na kwotę niemal miliona złotych. Kołobrzeżanie oddali nieco ponad dwa tysiące głosów. Najwięcej uzyskał projekt rewitalizacji fontanny i stworzenia kącika relaksu w parku im. Antoniego Szarmacha.

Prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska podkreśliła, że ideą Budżetu Obywatelskiego jest zaangażowanie mieszkańców we współdecydowanie o funkcjonowaniu ich własnego miasta.

Autorką projektu fontanny w Dzielnicy Zachodniej jest Patrycja Rasmus, która zapewniła, że fontanna będzie pięknie się komponowała w parku. - W jej pobliżu znajdą się nasadzenia oraz ławki - przekazała.

Drugi wybrany projekt to „DefiCity - Bezpieczne miasto”. Dzięki głosom mieszkańców, miasto ma stworzy sieć złożoną z 28 ogólnodostępnych defibrylatorów.

Urządzenia ratujące życie zostaną umieszczone m.in. w autobusach miejskich, radiowozach policyjnych oraz najpopularniejszych miejscach uzdrowiska, m.in. przy Promenadzie Morskich Szeptów: - Staraliśmy się wybrać lokalizacje, które są najczęściej uczęszczane przez ludzi - powiedział Remigiusz Jankowski, prezes „Stowarzyszenia Grupa Ratownicza Paramedic”.

W ramach projektu wolontariusze kołobrzeskiego Paramedica będą prowadzić szkolenia mieszkańców z użycia defibrylatora AED.

Projekty w tej edycji Budżetu Obywatelskiego zostaną zrealizowane w 2025 r.

ma/mt

Posłuchaj

Remigiusz Jankowski Patrycja Rasmus Prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska