źródło: policja.pl

Wakacje to czas beztroski i odpoczynku, ale musi to być także czas spędzony w sposób bezpieczny. Jak unikać groźnych sytuacji, jak zachować się nad wodą i wielu innych, przydatnych w czasie wakacji rzeczy uczyli się uczniowie szczecineckiej „czwórki”.

W ramach profilaktycznej akcji „Przepis na bezpieczne wakacje” zorganizowano dla nich piknik, w trakcie którego pracownicy sanepidu, policjanci, strażacy, WOPR-owcy i leśnicy uczulali uczniów na kwestie związane z bezpieczeństwem.

- Chcemy pokazać, jak bezpiecznie spędzać czas na kąpielisku, jak się zachować, jak odczytywać poszczególne oznaczenia - tłumaczył Kacper Stępień, ratownik wodny.

Dzięki m.in. takim spotkaniom i akcjom profilaktycznym młodzi mieszkańcy Szczecinka doskonale wiedzą, jak zadbać o bezpieczeństwo w trakcie wakacji. - Nie wolno przejeżdżać na rowerze przez przejścia dla pieszych, nie wolno wchodzić do zimnej wody - wymieniali uczniowie.

Wakacyjna prewencja organizowana jest nie tylko do najmłodszych. Policjanci przypominają, że dorośli mogą zgłosić się do miejscowej komendy z prośbą o kontrolę autokaru, który zabiera dzieci na letni wypoczynek.

ms/zas

Posłuchaj

materiał Mateusza Sienkiewicza