fot.Katarzyna Chybowska/Polskie Radio Koszalin

Ruszyła akcja „Kręć dla Hospicjum 2024”. Żeby pomóc, wystarczy do 20 czerwca zarejestrować się na stronie https://www.forum-koszalin.pl/aplikacja-rowerowa/, pobrać numer startowy, a następnie wsiąść na rower. W trakcie jazdy dokonać pomiaru dystansu i czasu w dowolnej aplikacji.

Za każdy pokonany dystans, Forum Koszalin przeznaczy określoną kwotę na rzecz hospicjum, zaznaczyła dyrektor Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie Grażyna Zięba. - Kolejna edycja jest połączeniem zdrowego stylu życia z pomocą dla hospicjum. Za przejechanie trzech kilometrów, przekazywana jest złotówka, za dziesięć kilometrów jest dziesięć złotych, a za pięćdziesiąt kilometrów jest pięćdziesiąt złotych.

Forum Koszalin przez cały tydzień będzie zachęcać do aktywnego spędzenia czasu na rowerze i wsparcia w ten sposób Hospicjum.

W czasie inauguracji wydarzenia odbył się pokaz pierwszej pomocy dla rowerzystów. Ratownik medyczny ze Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie Marcin Plonder podpowiadał m.in. co warto zabrać do rowerowej apteczki. - Dużo materiałów opatrunkowych i trójkątna chusta, to niezbędne rzeczy w apteczce każdego rowerzysty. Zachęcam również do kupna miękkich szyn, którymi zazwyczaj zabezpiecza się złamania występujące przy upadku.

W poprzednim roku, osoby, które wzięły udział w akcji, przejechały łącznie 15 376 km i wsparły darowizną Hospicjum św. Maksymiliana Kolbego kwotą w wysokości 15 tys. zł. Wiele osób już pierwszego dnia zarejestrowało się i postanowiło przejechać określoną trasę. Jak podkreślają, wokół Koszalina nie brakuje miejsc, które można odwiedzić na 2 kółkach.

Łącznie w ostatnich trzech edycjach akcji zebrano 33 tys. zł. Polskie Radio Koszalin sprawuje patronat medialny nad tym wydarzeniem.

kch/lp

Posłuchaj

Marcin Plonder, ratownik medyczny ze Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie Uczestnicy Grażyna Zięba, dyrektor Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie