fot. Paweł Drożdż/ Polskie Radio Koszalin

Samorząd na inwestycje pozyskał dofinansowanie z Polskiego Ładu. W ramach projektu zostaną wyremontowane drogi na terenach gminy Redzikowo oraz Kępice.

Część prac będzie prowadzona w sezonie letnim. Czas wykonania projektu to 18 miesięcy. - Oczywiście postaramy się go zrealizować jak najszybciej - zapewnił dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Słupsku Mariusz Ożarek.

Wójt gminy Redzikowo Barbara Dykier zaznaczyła, że za ponad 700 tysięcy złotych zostanie wyremontowany zniszczony odcinek drogi prowadzącej do Swołowa. - Inwestycja jest dla nas bardzo ważna, ponieważ ta droga prowadzi do „Krainy w Kratę” - zwróciła uwagę.

W ramach projektu zostanie także zrealizowana inwestycja w gminie Kępice. - To przebudowa kilometra drogi w miejscowości Przytocko. Wymaga ona pilnego remontu - powiedział wiceburmistrz Kępic Maciej Chaberski.

W powiecie słupskim zostaną także wyremontowane drogi w Płaszewku, Kobylnicy, Dębnicy Kaszubskiej i Ustce.

W 2024 roku powiat słupski planuje wyremontować 36 odcinków dróg za łączną kwotę ponad 80 milionów złotych. Ponad połowa z tych inwestycji zakończy się jeszcze w tym roku. Pozostałe będą kontynuowane po okresie zimowym.

pd/mt

fot. Paweł Drożdż/ Polskie Radio Koszalin

Posłuchaj

wiceburmistrz Kępic Maciej Chaberski wójt gminy Redzikowo Barbara Dykier dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Słupsku Mariusz Ożarek