W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

Podsumowanie sportowego weekendu.

materiał Mariusza Wolańskiego

„Wszyscy łowimy tak samo” - to hasło przewodnie Ogólnopolskich Towarzyskich Zawodów Spławikowych Dla Dzieci Niepełnosprawnych na Zalewie Sidłowo koło Sławoborza, które w niedzielę odbyły po raz siódmy. Wydarzenie miało na celu integrację osób z niepełnosprawnościami z osobami w pełni sprawnymi oraz propagowanie wędkarstwa jako sportu bez barier.

relacja Małgorzaty Abramowicz

60 psów ras chihuahua, szpic i pudel miniaturka oraz 3 koty rasy sfinks trafiły do kołobrzeskiego schroniska z nielegalnej hodowli w Kołobrzegu. Zwierzęta są zaniedbane, chore i wystraszone. Przebywały w tragicznych warunkach. Miasto wszczęło procedurę odbioru zwierząt od właścicieli. Sprawa zakończy się w sądzie.

materiał Mariusza Wolańskiego

W Budzistowie, czyli Starym Kołobrzegu, odbył się VI Festiwal Średniowieczny. Przez weekend można było pogłębić swoją wiedzę na temat historii Kołobrzegu i regionu w czasach wczesnego średniowiecza na tych ziemiach. Tegoroczny festiwal związany był z 900 rocznicą chrystianizacji Misji Pomorskiej św. Ottona III z Bambergu, a punktem kulminacyjnym wydarzenia była inscenizacja teatralna pt. „In Nomine Patris”.

relacja Małgorzaty Abramowicz

„Otwarta Antena”: dr Zuzanna Hazubska

Dr Zuzanna Hazubska, specjalistka ds. zarządzania, radna Rady Miasta, klub Radnych „Tak dla Kołobrzegu” była gościem Jarosława Banasia w audycji „Otwarta Antena”. W rozmowie oceniła wybory do Europarlamentu i przedstawiła program rozwoju przedsiębiorczości w Kołobrzegu.

„Otwarta Antena”: dr Zuzanna Hazubska