fot. Przemysław Grabiński/Polskie Radio Koszalin

Walka z europejskim Zielonym Ładem, polityką klimatyczną UE i paktem migracyjnym - to priorytety Konfederacji na kolejną kadencję Parlamentu Europejskiego. Mówiła o nich w Pile liderka listy Konfederacji w Wielkopolsce Anna Bryłka.

- Pięć lat ostatniej kadencji Parlamentu Europejskiego pokazało, w jakim kierunku zmierza UE. Bardzo mocno przyspieszył proces federalizacji i bardzo mocno przyspieszyła polityka klimatyczna UE – zaznaczyła Anna Bryłka. - W poprzednich kadencjach nie mieliśmy tak, że były ustanowione konkretne cele klimatyczne, a jeśli już były, to ich nie egzekwowano. Ostatnie lata pokazały, że te cele są i będą realizowane, że są bardzo kosztowne i że jest gigantyczny sprzeciw społeczny w całej Unii przeciwko tym przepisom – dodała.

Kandydatkę Konfederacji w wyborach do Parlamentu Europejskiego wspierał dziś w Pile wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak. Jak mówił, Konfederacja chce uformować „nowe przywództwo w polityce europejskiej”. - Przywództwo dla prawej, patriotycznej, niepodległościowej części polskiego społeczeństwa - wyjaśnił.

Dodał, że „wcześniejsze przywództwo organizowane przez polityków PiS-u i Suwerennej Polski zbankrutowało”. - Zdecydowała hipokryzja, brak wizji i odwagi. Ci ludzie nie znają się na polityce europejskiej. Konfederacja w tych wyborach wprowadzi nową, świeżą ekipę – zaznaczył.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca.

pg/zn

Posłuchaj

Krzysztof Bosak o nowym przywództwie Anna Bryłka o celach klimatycznych