fot. archiwum prk24

Poseł Platformy Obywatelskiej, przewodniczący klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej był gościem Radia Słupsk. W rozmowie z Andrzejem Watemborskim odniósł się do sytuacji mediów publicznych.

Media publiczne, w tym rozgłośnie regionalne Polskiego Radia, od początku roku nie otrzymują pieniędzy z abonamentu radiowo-telewizyjnego. Zgodnie z decyzją przewodniczącego KRRiT Macieja Świrskiego - środki są zdeponowane na rachunku sądowym.

Zbigniew Konwiński przypomniał, że złożono wniosek o postawienie szefa KRRiT przed trybunałem stanu: - Oczywiście będziemy starali się te pieniądze (z abonamentu radiowo-telewizyjnego - przyp. red.) wydobyć wszelkimi możliwymi sposobami. Obecnie pomagamy mediom doraźnie, były przekazane pieniądze z rezerwy Kancelarii Premiera. Do końca roku chcemy stworzyć systemowe rozwiązania dotyczące mediów publicznym.

Podczas porannej rozmowy Zbigniew Konwiński odniósł się także do kolejnego projektu granic Słupska: - Najlepiej by było, żeby doszło do takiego połączenia za zgodą samorządów. Rozszerzenie miasta jest nieuniknione.

W trakcie rozmowy słupski poseł odniósł się także do afery wokół Funduszu Sprawiedliwości.

Więcej w poniższej rozmowie.

aw/mt

Posłuchaj

rozmowa Andrzeja Watemborskiego ze Zbigniewem Konwińskim