W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

Przed nami kolejny długi weekend. To bardzo dobry czas między innymi dla branży turystycznej. Ostatnio turyści szczególnie polubili krótkie urlopowe pobyty czy to nad morzem, czy w górach. Na ten temat Mariusz Wolański rozmawiał z prezesem Regionalnego Stowarzyszenia Turystyczno-Uzdrowiskowego Mariuszem Ławro.

rozmowa Mariusza Wolańskiego z Mariuszem Ławro

Spotkanie z dochodzeniowcem, technikiem kryminalistyki, przewodnikiem psa służbowego, możliwość przymierzenia uzbrojenia policjantów prewencji, obejrzenie samochodów i motocykli - to niektóre z atrakcji czekających na wszystkich chętnych zaznajomienia się z pracą policjanta. Komendzie Powiatowej Policji w Kołobrzegu odbyły się kolejne drzwi otwarte i była to doskonała okazja do poszerzenia informacji na temat służby przed zbliżającym się naborem.

materiał Małgorzaty Abramowicz

Aby starać się o pracę w policji, trzeba mieć polskie obywatelstwo, minimum średnie wykształcenie, cieszyć się nieposzlakowaną opinią, nie być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystać w pełni z praw publicznych, być zdrowym psychicznie i fizycznie.

Gościem Jarosława Banasia w Studiu Kołobrzeg była radna Izabela Zielińska. Rozmowa dotyczyła m.in. zbliżającego się absolutorium dla prezydent miasta.

Gość Studia Kołobrzeg: Izabela Zielińska

Rada języka opracowała nowe zasady ortografii. Jeszcze nie obowiązują, ale warto się przygotować. A może już niektórzy je stosują? O tym w najnowszym wydaniu „Słownika na fali”.

„Słownik na fali”

„Otwarta Antena”: Klaudia Matyjaszewska, Tomasz Kuligowicz i Kamil Czarnecki

fot. Jarosław Banaś/Polskie Radio Koszalin

Klaudia Matyjaszewska (Centrum Usług Społecznych), Tomasz Kuligowicz i Kamil Czarnecki (Przystań Kultury „Zaja”) byli gośćmi Jarosława Banasia w audycji „Otwarta Antena”. W rozmowie przedstawiono przygotowania do I Festiwalu Organizacji Pozarządowych w Kołobrzegu, który rozpocznie się w sobotę, 2 czerwca, o godzinie 12:00 na Skwerze Pionierów.

„Otwarta Antena”: Klaudia Matyjaszewska, Tomasz Kuligowicz i Kamil Czarnecki