fot. Radosław Zmudziński/Polskie Radio Koszalin

W czwartek prezydent Koszalina Tomasz Sobieraj powołał nową radę nadzorczą spółki, a ta zdecydowała o odwołaniu dotychczasowego prezesa Piotra Krolla i wybrała nowy zarząd.

Prezesem MWiK został 57-letni Włodzimierz Ogiejko, który związany jest z tą spółką od 30 lat. Wiceprezesem wybrano 46-letniego Mieszka Kowalczyka, który od 2020 roku był naczelnikiem Wydziału Zaplecza Technicznego i Administracji w Zachodniopomorskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich, a wcześniej pracował w urzędzie marszałkowskim i szczecińskim zarządzie melioracji.

Prezydent Koszalina Tomasz Sobieraj podkreślił, że zmiany w MWiK były konieczne: - Dotyczą one m.in. kluczowych inwestycji. Wyzwań jest bardzo dużo. Uznałem, że potrzeba do tego nowych ludzi, którzy pokierują tą spółką.

Włodzimierz Ogiejko zaznaczył, że przed nowo powołanym zarządem stoi wiele wyzwań: - To przede wszystkim przywrócenie spokoju, godności pracy, polepszenie warunków płacowych. Przygotowujemy się również do gruntownego remontu oczyszczalni ścieków.

Wiceprezes Mieszko Kowalczyk liczy na owocną współpracę z Włodzimierzem Ogiejką. Zamierza zająć się pozyskiwaniem funduszy zewnętrznych na różne inwestycje. - Swoje doświadczenie chciałbym z pewnością wykorzystać we współpracy z władzami Wód Polskich, gdzie mam dobre relacje - dodał.

Radosław Zmudziński/aj

Posłuchaj

Mieszko Kowalczyk, wiceprezes MWiK Włodzimierz Ogiejko, prezes MWiK Tomasz Sobieraj, prezydent Koszalina