fot. Przemysław Grabiński/Polskie Radio Koszalin

Takie wnioski płyną z dzisiejszego spotkania członków Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Dróg Ekspresowych S6 i S11 z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wielkopolski poseł PiS Bartłomiej Wróblewski mówił dziś na konferencji prasowej zorganizowanej w Pile, że przyjęte wcześniej terminy pozostają aktualne.

- Z informacji, które zostały nam przekazane, zarówno przez szczeciński i poznański oddziały GDDKiA - nie ma zagrożeń. Na koniec roku ma ogłoszony zostać przetarg na odcinek Szczecinek - Piła, podpisanie umowy na odcinek Oborniki - Poznań już w czerwcu, decyzja środowiskowa dla odcinka Ujście - Oborniki pod koniec roku i w przyszłym roku decyzja dla odcinka Piła - Ujście, z obwodnicą Piły - poinformował.

Szczecinecka posłanka PiS Małgorzata Golińska dodała, że przedstawiciele GDDKiA poinformowali o odwołaniach, które wpłynęły w sprawie przygotowywanego do realizacji odcinka S11 Szczecinek - Piła. Zaznaczyła jednak, że to nie powinno opóźnić realizacji tej inwestycji: - Zwrócono nam dzisiaj uwagę na to odwołanie. Wyznaczone harmonogramy są jednak nienaruszone.

Parlamentarny Zespół ds. Budowy Dróg Ekspresowych S6 i S11 tworzą w większości posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

Dziś w Szczecinku parlamentarzyści spotkali się z przedstawicielami GDDKiA z Poznania i Szczecina. Odwiedzili również Piłę.

pg/aj

Posłuchaj

Małgorzata Golińska, szczecinecka posłanka PiS Bartłomiej Wróblewski, wielkopolski poseł PiS