fot. pixabay

Polskie miasta co jakiś czas uwzględniane są w różnorakich rankingach, ale niewiele z nich, jak do tej pory, wspięło się na ich szczyt. Wyjątkiem jest stolica Polski, która została okrzyknięta najtańszą europejską destynacją na city break. Niskie koszty związane z noclegiem, wyżywieniem czy transportem publicznym, które oferuje Warszawa, mogą być sporą zachętą dla turystów ceniących sobie krótkie i niskobudżetowe wyprawy.

Oczywiście, tętniąca życiem i zachwycająca licznymi atrakcjami Warszawa ma wiele do zaoferowania turystom, ale jak wynika z najnowszego rankingu przygotowanego przez platformę ubezpieczeń Quotezone, jej największym atutem są stosunkowo niskie ceny. Stolica Polski znalazła się na pierwszym miejscu zestawienia miast oferujących najbardziej przystępny cenowo city break w Europie. Warszawa pozostawiła daleko w tyle konkurencję pod względem takich kategorii, jak cena noclegu, wyżywienia, transportu miejskiego czy… piwa. I, co w dzisiejszych czasach może okazać się istotne, nie jest obarczona turystycznym podatkiem pobieranym od przybywających gości.

Tuż za triumfującą Warszawą w pierwszej trójce zestawienia uplasowały się Zagrzeb i Stambuł. Pierwszą piątkę niskobudżetowych destynacji na city break zamykają Lizbona i Madryt, które wyprzedziły Ateny, Wiedeń, Berlin, Rzym i zamykający pierwszą dziesiątkę Londyn.

PAP/aj