W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

„Centrum miasta od nowa” - Kołobrzeg wycisza ruch kołowy w Śródmieściu i zmienia charakter starówki.

Piątego czerwca zmieni się organizacja ruchu w ścisłym centrum Kołobrzegu - poinformowali w poniedziałek przedstawiciele kołobrzeskiego ratusza. Część ulic (przy katedrze i ratuszu) dla ruchu kołowego zostanie zamknięta, docelowo uśpione ma zostać całe centrum, a śródmieście zostanie przetransformowane w strefę kulturalno-społeczną.

Oczywiście to wieloetapowy i długoletni plan, a pomóc w jego realizacji ma powołanie Społecznego Managera Śródmieścia, który będzie pośrednikiem pomiędzy mieszkańcami a ratuszem.

Zastępca prezydenta ds. gospodarczych Ewa Pełechata zapowiedziała realizację dwóch projektów: „Przebudowy Brzegów Parsęty” i „Zielonych Tarasów”. Prace mają rozpocząć się niebawem.

materiał Małgorzaty Abramowicz

Rozpoczął się nabór do szkół ponadpodstawowych. Wybór nowej szkoły to dla każdego ucznia i jego rodziców niełatwa decyzja. Bardzo często młodzi ludzie są na rozdrożu i w podjęciu decyzji powinni im pomóc dorośli.

materiał Mariusza Wolańskiego

Historyczny sukces piłkarskiej Kotwicy Kołobrzeg. Po raz pierwszy w historii klub w przyszłym sezonie zagra w 1 lidze. W niedzielę, w przedostatniej kolejce 2-ligowych rozgrywek, biało-niebiescy pokonali na własnym boisku Hutnika Kraków 2:0 i tym samym przypieczętowali awans na zaplecze ekstraklasy. Jak wynika z wypowiedzi prezesa klubu - 1 liga jest tylko kolejnym etapem przed końcowym celem, jakim miałaby być ekstraklasa piłkarska w Kołobrzegu. Droga do tego jest jednak bardzo trudna i nie zależy tylko od samego klubu i piłkarzy.

W najbliższą sobotę, w ostatniej kolejce sezonu, Kotwica Kołobrzeg zagra mecz wyjazdowy. Rywalem będzie Sandecja Nowy Sącz.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z prezesem Adamem Dzikiem, trenerem Ryszardem Tarasiewiczem oraz z zawodnikami Sebastianem Murawskim i Markiem Koziołem.

materiał Mariusza Wolańskiego

„Na Zdrowie”: Barbara Marchal

W audycji „Na Zdrowie” gościliśmy psycholog Barbarę Marchal. W rozmowie z Mariuszem Wolańskim mówiła o postępowaniu diagnostycznym w kierunku rozpoznania autyzmu u dzieci.

„Na Zdrowie”: Barbara Marchal

„Otwarta Antena”: ppor. Judyta Jasińska

O tym, co trzeba zrobić, by służyć w Wojsku Polskim oraz o możliwościach rozwoju zawodowego mówiła ppor. Judyta Jasińska z Wojskowego Centrum Rekrutacji, która była gościem Jarosława Banasia w audycji „Otwarta Antena”.

„Otwarta Antena”: ppor. Judyta Jasińska