fot. Katarzyna Chybowska/Polskie Radio Koszalin

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej wspólnie z lokalnymi samorządami organizuje spotkania ze specjalistami, z którymi mogą skonsultować się osoby doświadczające kryzysu bezdomności. Spotkania mają miejsce w powiatach białogardzkim, szczecineckim, sławieńskim oraz wałeckim.

Jak podkreśla dyrektor koszalińskiej Caritas ks. Łukasz Bikun, przede wszystkim chodzi o dotarcie z pomocą do osób bezdomnych w mniejszych społecznościach. Czekają na nich specjaliści z różnych dziedzin, m.in. prawnik, pielęgniarka, psycholog, czy doradca społeczny.

- Aby móc skorzystać z pomocy ekspertów trzeba zgłosić się na spotkanie trzeźwym – zaznacza ks. Bikun. - Mieliśmy już taką sytuację, że przyszła do nas pani pod wpływem alkoholu, która zrobiła dość dużą awanturę, co skończyło się spotkaniem z policją. Żeby komuś pomóc, trzeba stawiać pewne granice. My też się tego uczymy - dodaje.

Spotkania współorganizowane przez Caritas odbywają się m.in. w Białogardzie, we wtorkowe poranki w Młodzieżowym Domu Kultury.

Spotkania dla osób bezdomnych będą odbywać się do końca roku. Program jest finansowany przez Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Jego koszt to 70 tys. złotych.

kch/zn

Posłuchaj

ks. Łukasz Bikun o zasadach ks. Łukasz Bikun o specjalistach dostępnych na spotkaniach