fot. archiwum prk24

Absolwenci podstawówek do wyboru mają 15 placówek miejskich. Przygotowano dla nich 700 miejsc, rok wcześniej było ich ponad 1800. Uczniowie mogą także korzystać z ofert prywatnych szkół.

Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Słupsku Mariusz Domański zaznaczył, że pomimo niżu demograficznego jego szkoła cieszy się dużym zainteresowaniem. - Po wynikach badań preferencji wśród 8-klasistów i liczbie telefonów do sekretariatu, jesteśmy optymistycznie nastawieni do tegorocznej rekrutacji - przyznał.

Wicedyrektor słupskiego „Mechanika” Przemysław Jakubowski podkreślił, że szkoła organizuje szereg wydarzeń promocyjnych. Zainteresowanie ofertą placówki jest duże, jednak nasz rozmówca zaapelował o „świadomą rekrutację”: - W szkołach technicznych i branżowych robimy nabór na wszystkie kierunki. Rodzice i uczniowie muszą jednak pamiętać, żeby bardzo mądrze wybrać szkołę, do której chcą trafić na pierwszym miejscu. Dopiero po rekrutacji będziemy decydować o liczbie klas w przyszłym roku.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Słupsku odbywa się drogą elektroniczną i potrwa do 14 czerwca. Szczegółowe informacje na temat naboru znajdują się na stronie internetowej urzędu miejskiego.

Więcej w poniższym materiale.

sf/mt

Posłuchaj

materiał Sebastiana Ferensa