fot. KMP Koszalin
Policjanci grawerują unikalny numer na ramie roweru lub hulajnogi i wprowadzą informację do specjalnej bazy danych. Z tej bezpłatnej usługi można skorzystać w Komendzie Miejskiej Policji przy ul. Słowackiego w Koszalinie.

Przy oznakowaniu roweru wymagany jest dowód zakupu oraz dokument potwierdzający tożsamość właściciela. Policjanci znakują pojazdy w każdy wtorek w godzinach od 14 do 18.

- Policjant nanosi trwały numer identyfikacyjny, który zostaje wprowadzony do systemu danych. Na ramę roweru naklejamy także specjalną naklejkę. To bardzo skuteczne zabezpieczenie, ponieważ gdy dojdzie do kradzieży, my jesteśmy w stanie ustalić właściciela - podkreśla asp. Izabela Sreberska z zespołu prasowego Miejskiej Komendy Policji w Koszalinie. - Jeżeli osoba, która dokona kradzieży, będzie próbowała ten numer usunąć, to z pewnością pozostawi ślad na ramie - dodaje.

W większości przypadków jednoślady znikają z otwartych klatek schodowych, sprzed sklepów, z balkonów oraz ze źle zabezpieczonych garaży i piwnic. - Funkcjonariusze cały czas prowadzą kontrole w celu wykrycia skradzionych jednośladów. Działamy m.in. na koszalińskiej giełdzie i we wszystkich sklepach czy komisach rowerowych. Kontrolujemy także rowerzystów, którzy korzystają ze ścieżek rowerowych w Koszalinie i na jego obrzeżach - zapewnia asp. Izabela Sreberska:

kch/ar

Posłuchaj

asp. Izabela Sreberska o znakowaniu rowerów rowerzyści asp. Izabela Sreberska o prowadzonych kontrolach